Shrnutí Odrazu očima KoRH

KoRH | 9. dubna 2012 | kategorie: report shrnutí

30.3. proběhl (pravděpodobně poslední) Odraz, celorepubliková larpová konference. Tady jsou naše dojmy z jednotlivých přednášek.

Tvorba webu: Investujte čas do tvorby dokonalého larpu, ne dokonalého webu. Pokud potřebujete web a neumíte ho dělat, kupte si za pár dolarů wordpress template z Themeforest a naklikejte si v rozhraní, co tam chcete mít. Pokud nevíte jak na to, napište MoLu, ochotně s tím poradí. Budete mít profesionálně vypadající web za 30 minut. Na každém webu by měl být kontakt a krátké info (i s fotkou) o lidech, kteří larp tvoří.

Více: Michal „MiŽu“ Janík: Jak dělat web pro larp skvěle!, k dispozici na youtube, již brzy i ve vašem počítači.

Hlavní stránka webu: Má obsahovat krátký popis toho, co hráč na larpu zažije, co bude hrát, co je to za typ larpu, motivační lákadla, aby přijel. Kdy a kde se bude konat. Dlouhé příběhové texty nikoho nezajímají, posílejte je až dodatečně.

Více: Lukáš „Ismael“ Veselý, Megakrutá mlata o čtyřpudovou ofiklejdu --- aneb Informace o larpu – jak je vybrat a uspořádat, k dispozici na youtube

Tvorba traileru: Investovaná energie do traileru se určitě nevrátí. Pokud je váš larp dobrý, najde si cestu i bez traileru. Točte ho jen, pokud jím chcete sdělit delší text, který by si lidé nepřečetli, pokud vás to baví nebo pokud vaše cílovka není larpová komunita. Pokud chcete profesionálně se tvářící trailer, Arathan z MoLu má armádu studentů filmové školy. Když mu napíšete, je šance, že vám pomůže.

Více: Jakub „Arathan“ Slabaák: Festival larpových trailerů, k dispozici na youtube.

Obecná propagace: Pokud necílíte s larpy na veřejnost, vykašlete se na letáčky a jakoukoliv systematickou propagaci. Mnohem efektivnější je šířit larp přes známé internetové kanály a osobně.

Více: Série článků na larp.cz, již brzy i ve vašem počítači.

Mluvíte-li s novinářem: … a nechcete larpu udělat špatnou vizitku, přečtěte si ve sborníku “Jak mluvit s novináři”. Je tam i návod, jak se vyvarovat špatných článků do novin.

Více: Eva Nepokojová: Jak využít média ve svůj prospěch a neprohrát, k dispozici ve sborníku Odraz 2012.

Promofotografie pro larp: Zkuste vymyslet tři slova, která vystihují váš larp a podle nich vymýšlejte fotografie. Je důležité si focení dobře zorganizovat a naplánovat zcela konkrétně dopředu.

Více: Radovan „Wulf“ Vlk: Promofotografie – jak na ně?, k dispozici ve sborníku Odraz 2012.

Tvorba ženských rolí: V současné době se pohybujeme kolem maxima množství žen hrajících larpy. Očekává se, že tento počet v budoucnosti mírně klesne. Faktem však je, že se potýkáme s nedostatečným množstvím ženských rolí (nejznatelněji to lze vidět u komorních larpů) a také s nedostatečně zajímavými a zábavnými ženskými rolemi (typicky pseudohistorické larpy, hrát míchání fazolí či něčí manželku není zábava). Protip: do každého organizačního týmu aspoň jednu ženu. Věnujte stejně dobrou práci rolím ženským i mužským.

Více: Sarah „Feain“ Komasová, k dispozici není a pravděpobodně nebude.

Propagace k veřejnosti: Pokud chcete vědět více, Jezevec o PR a propagaci občas přednáší v Brně.

Larp v pedagogice: Pokud chcete seriózní diskusi o larpu v pedagogice, zkuste pozvat Janu Pouchlou, Nimui nebo Vendettu s Viktorem na čaj. Na Odraze kolem toho nic zásadního nepadlo.

Larpová komunita: Má nedostatek kvalitních programátorů, webdesignérů a grafiků. Pokud něco umíte a jste ochotni zadarmo pomoci, dejte nám echo, máme nápady, kde vaše schopnosti využít.

Další Odraz nebude. Všichni jsou si vědomi jeho problémů a nedostatků, nikdo nemá nápad (případně energii) jak tyto věci vyřešit. Permonův nápad oříznout Odraz pro lidi do 25 let byl progresivní. Není třeba zoufat, lidé kolem Kuby Tabisze udělají ve Wroclavi svůj vlastní. Prý máme přiject.

Čůráci … kdo sem dal to sprosté slovo?

KoRH na Facebooku | Vygenerováno za 0.094 sekund - Design by Godric © KoRH 2003-2024