Ještě jsem se chtěl zmínit jak udělat lehce a efektivně bezpečné šípy. Je k tomu potřeba: dřevěná tyčka patřičné délky, molitan, kobercovka, víčko od piva, malé tenké ale spíše dlouhé hřebíčky a kus těžkého drátku.

            Středem víčka probijte hřebíček zatlučte do dřívka. Pak vezměte dva tenké, dlouhé pruhy kobercovky a přilepte je křížem k víčku. Druhý konec napněte a přilepte k dřívku. Dále na víčku umístěte váleček molitanu, vysoký cca 5cm. Ten zmáčkněte dolů a stejně jako u víčka, přilepte kobercovku i na molitan. Pak vezměte drát a pokud nemáte šíp u hrotu moc těžký, omotejte tam drátek, aby se vám hrot zatížil. Při dobrém zatížení šíp letí hezky plynule a rovně. Zbývá jen na opačném konci vybrousit jamku pro přiložení k tětivě a rýhu pro vložení brku (=pera), či jiného zařízení pro přesnější směr letu. Doporučuji křiklavou barvu pro lepší nalezení šípů. Jak je v rýze vložen brk, omotá se za oběma konci trochou drátu či nitě (nesmí být těžké), aby se šíp dál nerozjížděl (=nerozpůlil). Brk není někdy nutné vkládat, ale šíp je s ním přesnější a lépe se hledá. Rozhodnutí je na vás.

Častou otázkou také bývá. „No jo a kolik si jich mám vyrobit?“ Ideální počet je tak 10, někdo považuje za průměr 15, bohatě to stačí, protože šípy jsou na víc použití a je nesmysl je po boji nesebrat.

 

Pozn. Ten obrázek není přesný. Je na něm namalovaná látka a ta tam nemá co dělat.

Tedy zkoušel jsem to i s ní, ale šíp nic nevydržel, tak se držte návodu popsaného výše.